چاپ سلفون

سلفون ها در واقع نوعی پلیمر پر کاربرد در صنعت به نام  پلی پروپیلن (Polypropylene)  هستند. چاپ سلفون  حساسیت زیادی دارد چون ممکن است کیفیت چاپ دچار تغییر شود و چاپ دفرمه گردد. شفافیتی که چاپ سلفون دارد در دیگر چاپ ها کمتر دیده می شود. کیفیت چاپ سلفون بسیار بالاتر است و هزینه ی آن نسبت به سایر انواع چاپ ها کمتر خواهد بود.

آنچه که در رابطه با چاپ نایلون و چاپ سلفون باید بدانیم:

مزیت‌های چاپ سلفون

شفافیتی که چاپ سلفون دارد در دیگر چاپ ها کمتر دیده می شود.

کیفیت چاپ سلفون بسیار بالاتر است و هزینه ی آن نسبت به سایر انواع چاپ ها کمتر خواهد بود.

چاپ سلفون نه تنها از جوهر بدون حلال استفاده می شود بلکه انرژی که برای بسته بندی این نوع چاپ به کار گرفته می شود کمتر است پس از نظر زیست محیطی به صرفه تر خواهد بود.

ضخامت چاپ سلفون  بسیار کم می باشد و برای  سطوحی که بسیار ظریف و نازک و حساس اند مثل پوست رویی نازک شکلات، قابل  استفاده خواهد بود.

مقاومت چاپ سلفون در برابر اسیدها و بازها و مواد شیمیایی نسبتا بالا است.

سلفون ها نسبت به نایلون و نایلکس از مقاومت بیشتری در برابر دمای بالا و حرارت برخوردارند.

انواع چاپ سلفون

چاپ سلفون متالایز

سلفون متالایز از پلی پروپیلن درست می شود که یک سطح بسیار مناسبی است  برای چاپ انواع لیبل، استیکر و …

چاپ سلفون صدفی

سلفون صدفی به طور معمول از مواد اولیه opp لمینت با cpp ایجاد می‌شود و رنگ آن صدفی است و برای  بسته‌بندی های بستنی و… بیشتر استفاده می شود.

چاپ سلفون شفاف

چاپ سلفون شفاف که از جنس pp است و از لحاظ دوام در حد متوسط است. به دو صورت هلیو و فلکسو چاپ سلفون شفاف انجام می‌شود و برای بسته‌بندی حبوبات، ماکارونی و … مناسب است .

ویژگی های پلی پروپیلن پلیمر ساخت سلفون

پلی پروپیلن (Polypropylene) پلیمر بسیار پر مصرف در صنعت است که سلفون نامیده می شود، از ویژگی های بارز این نوع پلیمر:  با ناخن خراش بر نمی دارد و در برابر تکه تکه شدن و خرد شدن مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. شفاف است و در برابر نیروی کشش مقاومت خوبی  از خود نشان می دهد. چگالی زیادی نداشته و بی رنگ است. این نوع پلیمر در برابر  مواد شیمیایی مقاومت نسبتا خوبی از خود نشان می دهد. سلفون ها و پلی پروپیلن ها در مقابل درجات بالای دما نسبت به نایلون و نایلکس تحمل بیشتری از خود نشان می دهند.

چاپ سلفون به روش چاپ سیلک چگونه است؟

توضیحات بالا در واقع مراحل تولید نایلون برای مصارف مختلف در صنایع غذایی و … است. امروزه دنیای  پلاستیک و محصولات پلاستیک بسیار متنوع است و با توجه به وجود دستگاه های متفاوت تنوع پلاستیک ها نیز بسیار زیاد خواهد بود.

مراحل چاپ نایلون و چاپ نایلکس

چاپ  سلفون را از کمترین میزان تولید که 200 کیلو است چاپ می کنند. باید ذکر کرد از سلفون بیشتر در صنعت بسته بندی مواد غذایی استفاده می کنند. ابعاد کوچک چاپ سلفون 4 در 5 تا ابعاد بزرگتر که سایز 40 در 50 است انجام می شود.

برای چاپ روی تیراژ کم بهتر است با روش تولید که مقدار همان 200 کیلو است انجام گیرد.

نایلون و یا سلفون باید جرقه گیری شود تا بعد از چاپ ریزشی نباشد.

چاپ نایلون و سلفون چگونه است؟

نایلون ها و سلفون ها یی که در بازار هستند چون قرار است به مصرف عمومی برسد جرقه گیری نمی شوند. اما برای چاپ سلفون عمل جرقه گیری باید صورت پذیرد. اگر نایلون و سلفونی خریدید که جرقه گیری روی آن انجام نشده است می توانید جنس رنگ هایی انتخاب کنید که با جنس سلفون همخوانی داشته باشد، تا عمل چاپ انجام بگیرد.

سلفونهای متالایز و براق را می توان با روش سایه و روشن روی آنها ایجاد کرد و چاپ های متفاوتی را تولید و عرضه نمود. چاپ سیلک نیز می تواند بر روی تمام اجسام با بهترین کیفیت انجام شود.

روش های چاپ سلفون شامل

در کشورمان میزان مشتریانی که تقاضای محصولات نایلونی و نایلکسی دارند بیش از عرضه آن می باشد. با این حال میزان تولیدات بالاست و رقابت نیز بالا است. پس در نتیجه باید کیفیت محصولات پلاستیکی و نایلونی بالا باشد تا مشتریان زیادی را نسبت به خود جلب کند. قطعا با داشتن مشتریان زیاد سود تولید نایلون نیز بیشتر خواهد بود.

چاپ سلفون فلکسو : روش اول چاپ سلفون استفاده از روش چاپ فلکسو است که اگر برای

چاپ تک رنگ یا دو رنگ باشد حداقل باید 200 کیلو باشد. در صورتی که چاپ دو رنگ باشد باید بالای 500 کیلو باشد. در این صورت چاپ به صورت رولی انجام می پذیرد. غلتک های مدور مخصوصی وجود دارند که قاب یا کلیشه ی مورد نظر را روی آن قرار داده و چاپ صورت می پذیرد.

این روش های کلی چاپ فلکسو است که در چاپ سلفون  نیز استفاده می شود.

روش دیگر چاپ سیلک است: چاپ سلفون و یا چاپ نایلون با فلکسو به کلی را روش سیلک متفاوت است. در این روش چاپ به صورت تکی انجام می شود پس سلفون باید به حالت پاکت شده در بیاید. پس از اینکه سلفون به صورت پاکت شده درآمد چاپ سیلک انجام می شود.

سلفون OPP چیست؟

عضوی از خانواده سلفون هاست که برای بسته بندی مواد غذایی و … بیشتر به کار می رود. ویژگی های خاصی که این نوع سلفون دارد موجب شده است که یک نوع بسته بندی ایده آل در صنایع مختلف باشد. این نوع سلفون در صنایع غذایی به وفور استفاده می شود اما در بسته بندی های دیگر چون جمله بسته بندی محصولات آرایشی، بهداشتی، دارویی، شوینده، لوازم تحریر و… هم استفاده می شود.

سلفون کشی چیست؟ خود سلفون  صفحه ای مات از جنس نوعی نایلون است که پس از چسباندن روی سطح چاپ‌شده مات یا شفاف می گردد، فیلم های سلفونی از کار های چاپی در برابر گردوغبار، رطوبت، چربی دست، لک، خراش، پارگی و آلودگی محفوظ نگه می دارند و این کار جلای ویژه ای به کار چاپ شده می دهد. با توجه به کیفیت و جنس تنوع در سلفون ها زیاد است.

تولید نایلون و کاربرد نایلون

نایلون در واقع فیلم‌های دمشی بر پایه پلی‌اتیلن می باشد نرمی و انعطاف پذیری مناسب از خواص مکانیکی این پلیمرهاست که تقاضا را در صنعت بسته بندی بالا می برد. از مهم‌ترین کاربرد نایلون می توان به ساخت فیلم‌های جمع شونده و بسته‌بندی انواع کالاها، تولید کیسه‌های تبلیغاتی و مواد پتروشیمی و … اشاره کرد. از مهم‌ترین و پرکاربردترین اعضای خانواده ی پلیمری در صنعت می‌توان به نایلون 6 و نایلون 6.6 اشاره نمود.

بازدیدها: 108

Buy now
Call Now Button